Kartell

Výrobce svítidel KartellSpolečnost Kartell založil v Itálii v roce 1949 chemický inženýr Giulio Castelli.
Castelli začal vyrábět plastové výrobky pro automobilový průmysl. Později se společnost rozšířila na plastové výrobky pro domácnost a nakonec na designové lampy.
Profil a historii společnosti Kartell charakterizuje moderní design a špičková technologie ve spojení s výrobou průkopnických plastových výrobků. Její sortiment obsahuje dlouhý seznam světově proslulých návrhů vytvořených legendárními jmény, jako jsou Ron Arad, Antonio Citterio, Michele De Lucchi, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Vico Magistretti, Enzo Mari, Alberto Meda, Paolo Rizzatto a Philippe Starck. Všichni tito designéři ocenili bohaté znalosti společnosti Kartell v oblasti plastových technologií a inovativních způsobů, jakými může plast přispět k modernímu bydlení.
Kolekce designových svítidel Kartell zahrnuje neuvěřitelně krásné svítidlo Bourgie – absolutní bestseller. Její barokní styl se skvěle hodí do mnoha domácností – krásně osvětlí místnost a lampa je sama o sobě dekorací.
V posledních letech vtrhla na seznamy bestsellerů lampa FL/Y. FL/Y je závěsné svítidlo s velkým průhledným stínidlem vyráběné v široké škále barev a hodí se do každé situace a do každé domácnosti.

View:16/32/All/

Zobrazen 1. – 16. z 212 výsledků