Martinelli Luce

Výrobce svítidel Martinelli luceV roce 1950 navrhl italský designér Elio Martinelli svítidlo, které se později stalo jedním z nejinovativnějších a nejexperimentálnějších výrobců osvětlení v Itálii. Po získání titulu v oboru scénografie na Akademii výtvarných umění ve Florencii se mladý designér rozhodl založit vlastní studio ve středověkém toskánském městě Lucca, kde začal vytvářet světelná řešení a svítidla pro komerční využití.

V následujících letech Martinelli spolupracoval s různými talentovanými a uznávanými designéry z celé země, což studiu rychle zajistilo zasloužený status inovativního výrobce osvětlení specializujícího se na minimalistický design. Výrobky, které vzešly z tohoto studia, vycházely ze zakladatelovy fascinace přírodou a jednoduchými geometrickými tvary. V 60. a 70. letech studio vyvinulo a začalo používat řadu nových materiálů, které mu umožnily vytvářet vzrušující, sochařská svítidla.

Studio je nyní rodinným podnikem třetí generace a současná generace si klade za cíl udržet dědictví při životě tím, že uvádí na trh jen to nejlepší z italského designu.

Společnost Martinelli Luce je i nadále proslulá používáním inovativních technologií, nemluvě o sochařském a experimentálním přístupu k designu a tvarům.

View:16/32/All/

Zobrazen 1. – 16. z 185 výsledků