Jeden z nejluxusnějších lustrů, který okouzlí Váš domov – FLOS 2097

5 října, 2022 Od admin 0

Lustry byly po celou historii spojovány s nejvyšší úrovní půvabu a postavení. Vždy byly symbolem bohatství a vytříbeného vkusu a pro mnohé představují i něco hmatatelného, o co lze usilovat.

Jak se moderní lustry vyvíjely díky technologiím, módě a vkusu, existují některá svítidla, která si vybudovala pověst vyčnívajících z davu a dnes jsou známá po celém světě pro svou ikonickou krásu. Pojďme se podívat na nejikoničtější světové lustry a zjistit, které vzory se mohou krásně zrcadlit ve Vaší domácnosti.

Lustr FLOS 2097

Ital Gino Sarfatti (1912-1985) je jedním z největších světelných designérů 20. století. Byl zakladatelem slavné světelné společnosti „Arteluce“ a jedním z prvních designérů, kteří se začali zajímat o nové funkce osvětlení. Sarfatti zrušil hranice mezi praktickým a dekorativním aspektem světel a vytvořil tak nové typy světel. Závěsné svítidlo FLOS 2097 od Gina Sarfattiho, vytvořené v roce 1958, je ikonickým dílem designu 20. století. Toto světlo se vrací k tradičním lustrům a nabízí originální, ultramoderní tvar. Lustr Flos 2097 nabízí dokonalou rovnováhu mezi důrazem tradičních barokních lustrů a minimalistickým stylem 50. let, ozdobeným nádechem industriální estetiky. Kovovou konstrukci tvoří několik různě dlouhých paprsků umístěných kolem velkého centrálního válce. Na koncích polic podpírají černé bakelitové držáky nesčetné množství matných skleněných žárovek. Sarfatti učinil na svou dobu odvážnou estetickou volbu: na rozdíl od tradičních lustrů se rozhodl ponechat elektrické kabely a bakelitové objímky viditelné. Čistá kovová konstrukce je proto pokryta kabely, které v prostoru vytvářejí estetickou změť. Kabely se zdánlivě vyvíjejí a rostou jako plazivé rostliny, což dodává světlu organický aspekt. Sarfatti byl plodný designér, navrhl více než 600 modelů svítidel. Po celou dobu své kariéry se snažil používat nové materiály, vytvářet nové formy a navrhovat nové technologie osvětlení. Toto ikonické světlo od Sarfattiho, které se vyrábí dodnes, má stále svůj moderní nádech. Toto velké svítidlo přitahuje pohledy a majestátně zdobí velké prostory.