Jak vybrat solární zahradní svítídla

18 června, 2022 Od admin 0

Obliba LED osvětlení v posledních několika letech prudce vzrostla, protože si spotřebitelé uvědomili úspory nákladů a ekologické výhody této technologie. Přidání solární energie, která má stejné výhody, má potenciál tyto výhody výrazně zvýšit tím, že zcela odstraní průběžné provozní náklady. Tento typ osvětlení je samozřejmě určen pro venkovní použití, proto v tomto příspěvku na blogu přinášíme průvodce nákupem solárních zahradních LED svítidel – výhody a nevýhody a na co se zaměřit, pokud se rozhodnete pro nákup.

blank

Výhody solárních zahradních LED světel

Solární LED světla nevyžadují žádné zapojení ani zapojení do elektrické sítě, a dokonce do nich nemusíte vkládat ani baterie! Jednoduše je přišroubujte na požadované místo nebo je zapíchněte do země, pokud používáte solární bodová světla, a můžete začít. Další významnou výhodou je, že jsou zdarma. Solární světla jsou poháněna výhradně sluncem, takže není třeba vyměňovat baterie ani používat elektrickou síť. Jednoduše je nainstalujete a necháte je dělat svou práci! A konečně, LED osvětlení vydrží dlouho. To znamená, že zahradní světla byste měli vyměnit až tehdy, kdy budete chtít, a ne až tehdy, kdy budete muset.

Nevýhody solárních zahradních LED světel

Stejně jako u většiny věcí v životě, i při zvažování solárního osvětlení existuje kompromis pro a proti. Hlavní nevýhodou oproti svým protějškům napájených ze sítě je, že pracují s mnohem nižším výkonem, což znamená, že vydávají méně světla; pokud tedy chcete jasně osvětlit určitou oblast zahrady, solární energie není tou správnou cestou. Dalším faktorem je, že světelný výkon může být závislý na počasí. Sychravý den bude mít za následek menší nabití baterie, stejně jako samozřejmě kratší dny během podzimu a zimy, což bude mít za následek nižší světelný výkon po kratší dobu.

blank

Kdy byste se rozhodli pro solární zahradní LED osvětlení?

S přihlédnutím ke všem okolnostem je nejlepším využitím solárních zahradních světel dekorace a určité osvětlení. Použijte je ke zvýraznění určitého prvku, k označení okrajů zahradní cesty nebo terasy nebo k vytvoření atmosféry ve venkovním jídelním prostoru. Pokud je vaším hlavním požadavkem osvětlení, pak budou lepší volbou zahradní světla napájená ze sítě nebo z baterií.

Na co se zaměřit při nákupu solárních zahradních světel LED

Účelem zahradního osvětlení je samozřejmě vyzařovat světlo, proto se při výběru solárních zahradních světel nejprve zaměřte na věci, které přímo ovlivňují světelný výkon, a poté na pohodlí a snadnou instalaci.

Solární panel

První vlastností, na kterou je třeba se zaměřit, je velikost solárního panelu. Čím větší je solární panel, tím více náboje může během denního světla poskytnout, a tedy i větší světelný výkon a dobu svícení. solární bodové světlo.

Životnost baterie

Většina výrobců uvádí životnost baterie pro každý 24hodinový cyklus, obvykle kolem osmi hodin, a vy se musíte rozhodnout, zda je to pro vaše potřeby dostatečné. Uváděnou dobu výdrže berte s rezervou – obvykle se jedná o nejlepší možný scénář!

blank

Vyžaduje baterie přednabíjení?

Některá solární svítidla je třeba nechat několik dní venku, aby se nabila, než je zapnete, zatímco u jiných je stačí nainstalovat a sama se zapnou nebo vypnou v závislosti na osvětlení.

Senzor soumraku a svítání

Většina solárních zahradních svítidel je vybavena čidlem soumraku a svítání, jiná však vyžadují ruční ovládání. Před nákupem si to ověřte. solární zahradní světla

Stupeň krytí IP

IP znamená ochranu proti vniknutí a udává, jak je svítidlo odolné proti prachu a vodě. U venkovních světel hledejte minimální stupeň krytí IP44, který je odolný proti povětrnostním vlivům. Více informací o stupni krytí IP naleznete zde.

Pokyny pro instalaci

Jedním z hlavních prodejních argumentů solárních LED světel je jejich pohodlí a snadné použití. Pokud instalace vyžaduje více než několik šroubů, možná byste měli zvážit jinou možnost!

Záruka

Před nákupem si ověřte, jak dlouhá je záruka výrobce. Čím delší je záruka, tím více si je výrobce jistý kvalitou svého výrobku a tím déle pravděpodobně vydrží. Pokud se vám zdá, že solární osvětlení je pro vaše potřeby vhodnou volbou, můžete si zde prohlédnout naši nabídku solárních zahradních LED svítidel.